WordPress site hızlandırma konusu hemen herkesin merak ettiği bir yol izlenimidir. Google’de özelliklede rakiplerinize karşı fark atmak için üst sıralara tırmanmak adına gerek duyulan bir etkendir. Emekler vererek bir yere gelmesini istediğiniz sitenin başlıca temel özelliklerini yerine getirmeniz gerekiyor. Sitenizin iyi bir konuma gelmesi adına kesinlikle hızlı bir siteye sahip olmanız ve önünüze çıkacak olan her türlü soruna çözümler üretmeniz de gereken diğer etkenler arasında bulunuyor. Sitenizin hızlı olması için öncelikle tema seçimi, Cache eklentisi, CDN kullanımı, resim optimizasyonu, eklenti optimizasyonu, veritabanı optimizasyonu ve CSS, JavaScript, HTML gibi temel kod sayfalarını küçültme gibi işlemleri yerine getirmeniz gerekiyor. Siteyi hızlandırmanın yanı sıra WordPress için gerekli bir takım farklı etkenlerde bulunuyor. Örneğin site güvenliği ve site içi SEO ayarlarınızın da verimli bir şekilde size fayda sağlaması gerekiyor.

WordPress Site içi SEO Nasıl Yapılır?

Site içi optimizasyonları arasında yer alan SEO kriterlerini araştırarak bilgiler eşliğinde sitenize uygulamalar yapabilirsiniz. Özellikle de WordPress SEO Teknikleri ayarlarınız için kalıcı bağlantılar ve SEO eklentilerini tam ayarlı olarak yapmanız gerekmektedir. SEO eklentileri arasında en popülerleri olan Yoast ve All in One SEO Pack eklentilerinden birini seçerek WordPress tabanlı web sitenizin öncelikli SEO ayarlarını yapabilirsiniz. Yoast SEO daha gelişmiş ve farklı yönergeler sunarak size makale ve sayfa yazımlarınızda hatalarınızın olduğunu belirtir. Genel olarak diğer eklenti ile aynı özellikleri taşısa da birbirinden tamamen farklı bir özellik tabanına sahip olduğunu söylemekte fayda var. All in One SEO Pack ise Yoast’a göre daha sade ve kolay kullanıma sahiptir.

WordPress Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Siteye saldırıda bulunmak isteyen kişi veya kişiler genellikle ilk etapta web sitenizde açıkları kontrol etmektedirler. WordPress güvenlik engelini aşmak için bu kişiler elde edilemeyen açıklar doğrultusunda kullanıcı adına ulaşarak bir takım giriş denemelerinde bulunmaktadırlar. Şifrenizin çözülmesiyle birlikte sisteme rahatlıkla sızabilen bu kişilerin önüne geçmek adına kullanıcı adınızı farklı yapmalısınız. Misal kurulumda genellikle yönetici, admin veya isimler kullanılmaktadır. Bu gibi durumlardan kaçınarak farklı isimler tercih edebilirsiniz. Ayrıca şifrelerinizi doğum tarihi, isim ve benzeri kolay şifreleme tekniklerinden kaçındırarak, örneğin: (Ds%+541F!&)=+%) gibi farklı karakter seçeneklerini tercih edebilirsiniz.


Bir Yorumda Bulun