Windows’ta mavi ekran dönemi sona eriyor. Yeni güncellemeyle birlikte mavi erkan hatası değil yeşil ekran hatası bizlerle olacak.

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası olan mavi erkan hatası yerini yeşil ekran hatasına bırakıyor. Microsoft, 2017 başlarında yapacağı Windows 10 güncellemesinde mavi ekran hatasını ortadan kaldıracak. Yerini ise yeşil ekran hatası alacak. Yani bu demek oluyor ki bilgisayar kullanıcılarının yeni kabusu mavi ekran hatası değil yeşil ekran hatası olacak. Başka bir deyişle yeşil ölüm hatası olarak dile getirilen yeni uygulama 2017 yılında yapılacak ilk güncelleme ile mavi ekran hatasının yerini alacak.

Microsoft, Windows 8 işletim sisteminde mavi ekran hatasına QR kodu taraması eklemişti. Microsoft ekibinden Matthijs Hoekstra, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden yeşil ölüm ekranı hakkında birtakım ipuçları vermişti. Daha sonrasında ise bu ipuçları doğrulanmıştı. Yeşil ekran hatasının mavi ekran hatasından ne farkı olacağı ise şimdilik bilinmiyor. Elimizdeki görüntülerden renk farkı dışında bir şey çıkartamıyoruz.

Önümüzdeki günlerde yeşil ekran hatası hakkında detaylı bilgileri sizlere ulaştıracağız.

 


Bir Yorumda Bulun