Yeni kış saati uygulaması ile birlikte elektronik cihazlarınızın saati şaşabilir. Saat ayarının bozulmaması için ne yapmak gerekir? İşte cevabı…

Ülkemizde yeni bir uygulama devreye giriyor. Kış saati uygulaması bu yıldan itibaren kaldırılıyor. Bu uygulamanın kalkmasıyla birlikte mobil cihazlarımız ve bilgisayarlarımızda saat farklılıkları yaşanabilir.

Microsoft Türkiye’den Kış Saati Güncellemesi

Türkiye’de kış saati uygulamasının kalmasıyla birlikte teknolojik cihazlardaki otomatik saat güncellemesinin ne gibi sorunlar yaratacağı merak konusuydu. Microsoft, bu duruma el attı ve kullanıcıları için Türkiye’de bir güncelleme yayınladı. Microsoft Türkiye yayınlamış olduğu bu güncelleme ile Türkiye’deki Windows kullanıcılarının herhangi bir saat problemi yaşamasını önleyecek.

Microsoft Kış Saati Güncellemesi Hangi Windows Sürümlerine Geldi ve Nasıl İndirilir?

Birçok kullanıcının bilgisayarında otomatik güncelleme ayarları açıktır. Eğer sizin de bilgisayarınızda otomatik Windows güncelleme ayarları açıksa herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Windows güncellemeleriniz kapalıysa, yeni güncellemeyi indirmeniz gerekecek.

microsoft-128Windows Kış Saati Güncellemesini İndir

Güncelleme yapabileceğiniz Windows sürümleri ise şöyle:

Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2, Service Pack 1 (SP1), Windows 7 SP1, Windows Server 2008 Service Pack 2 (SP2), Windows Vista SP2

 


Bir Yorumda Bulun