Windows 10 otomatik güncellemeleri nasıl kapatılır? Windows 10’da otomatik güncelleme kapatma yöntemleri nelerdir? Detaylar bu rehberimizde.

Bugün sizlere Windows 10 kullanıcılarının baş belası olarak nitelendirebileceğimiz otomatik güncellemeleri kapatmak için yapmanız gerekenleri anlatacağım.

Bildiğiniz gibi birçok Windows 10 kullanıcısının otomatik güncellemelerle başı dertte. Özellikle kotalı internet kullanıcılarının internetini sömüren otomatik güncellemeler kullanıcıların mağduriyetine sebep oluyor. AKK’nin büyük bölümünü sömüren otomatik güncellemeleri kapatmanın elbette bir yolu var. Az sonra anlatacağım bu yöntem sayesinde sizler de bilgisayarınızın aylık “indirme” boyutunu düşürebilirsiniz. Ayrıca otomatik güncellemeler kotayı sömürmekle kalmıyor online oyun oynayanları pinglerini inanılmaz seviyelere taşıyor. Bu durum online oyuncuları bir hayli zor durumda bırakıyor.

Windows 10 Otomatik Güncelleştirme Kapatma ( Resimli Anlatım)

1.Adım

  • İlk olarak “Windows Tuşu + R”ye basarak “Çalıştır”ı açıyoruz.
  • Açılan “Çalıştır” ekranına “Services.msc” yazıyoruz.

windows-10-guncelleme-kapatma

2.Adım

  • Açılan “Hizmetler” ekranından “Windows Update”i buluyoruz.

windows-10-guncelleme-kapatma2

3.Adım

“Windows Update”in üzerine sağ tıklıyoruz. (ters tık)

Açılan sekmelerden “Durdur”a tıklıyoruz. windows-10-guncelleme-kapatma3

Son Adım

Son olarak karşımıza gelen ekranda “Başlangıç türü”nün devre dışı yapayı unutmayın aksi takdirde bilgisayarınızı her açtığınızda otomatik güncelleme ekranı kendi kendine çalışacaktır.

Fark ettiyseniz “Hizmet durumu”nun yanında “Durduruldu” yazmakta. Yani otomatik güncellemeler artık durduruldu. windows-10-guncelleme-kapatma4

Şimdi gönül rahatlığıyla internetinizi kullanabilirsiniz.

NOT: “Windows 10 otomatik güncellemeleri”, yalnızca Windows işletim sistemine ait güncellemeleri yapmaz aynı zamanda bilgisayarınızın driver güncellemelerini de yapar bu sebepten dolayı. Driver güncellemelerinizi ara ara kontrol etmeyi unutmayın.


Bir Yorumda Bulun