Akıllı telefonlarımızda en çok kullandığımız uygulamalardan biri olan WhatsApp, web sürüm ile de kullanılabilmekte. Peki WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web, akıllı telefonlarınızdaki WhatsApp uygulamasının bilgisayar tabanlı uzantısıdır. PC üzerinden iletişim kurmak hem daha kolay hem daha işlevsel. Telefonunuzla gönderdiğiniz mesajlara PC üzerinden de erişebileceksiniz. Telefonunuz ve bilgisayarınız senkronize şekilde çalışmaktadır. Kısaca telefonunuzun WhatsApp uygulamasında ne görüyorsanız aynısını bilgisayarınızın ekranında da görebileceksiniz. WhatsApp Web‘i kullanabilmek için bir WhatsApp hesabına, internet bağlantısına ve Chrome, Firefox, Opera, Safari veya Edge gibi internet tarayıcılarına sahip olmanız gereklidir.

WhatsApp Web’i Nasıl Kullanabilirim?

Öncelikle bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine gidin. Sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın. Kullandığınız cihaza göre farklılık göstermekle beraber ya Sohbetler>Menü>WhatsApp Web seçeneğine ya da Ayarlar>WhatsApp Web seçeneğine gidin. Ardından bilgisayarınızda görmekte olduğunuz QR kodunu telefonunuzda taratın.

Artık WhatsApp Web kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise bilgisayarınız ve telefonunuz arasındaki bağlantıyı koparmadan tarayıcınızı kapatırsanız mesajlarınız istemediğiniz kişiler tarafından okunabilir. Bunun için oturumunuzu kapatmayı unutmayın.


Bir Yorumda Bulun