İnternet dünyasında adından sık sık bahsettiren vlog nedir? Vlog nasıl çekilir?

Vlog; insanların gün içerisindeki yaşantıları, gezintileri, duygu ve düşüncelerinden bahsettiği videolara verilen addır. İngilizcede; günlük, seyir defteri anlamlarının karşılığı olan log kelimesinden de Vlog‘un ne anlam ifade ettiğini anlamamız mümkün.

İnternetin Yeni Hakimi Vlog

Son dönemlerde insanlar, yazılan blog yazılarını okumaktan çok video izlemeyi tercih ediyorlar. Video Blog olarak da bilinen vlog, insanların beklentilerini fazlasıyla karşılamakta. Özellikle Youtuberların sık sık başvurduğu vlog paylaşımları, yoğun ilgi görmektedir.

Geçtiğimiz dönemlerde internet üzerinde paylaşılan blog yazıları, oldukça ilgi görmekteydi. Bu ilgi blog yazarlarına da bir isim kazandırdı. Blog yazarları artık internet üzerinde blogger olarak biliniyordu. Hatta birçok blogger, yazıları sayesinde ünlü oldu. Vlog paylaşımcıları da gün geçtikçe parlıyor. Artık vlog paylaşımcılarının da bir ismi var onlara vlogger diyoruz.

Birçoğunuzun aklına şu soru geliyor olabilir; “Vlog dururken hala neden blog paylaşımları yapılıyor?”

Çünkü vlog paylaşmak blog paylaşmaktan daha zahmetli ve daha masraflı. Vlog paylaşımlarında, çekim kalitesi ve kurgu çok önemlidir. Oysaki blog yazmak için bir bilgisayara sahip olmanız yeterli.


Bir Yorumda Bulun