Uber hakkında aradığınız ve öğrenmek istediğiniz ne varsa hepsi haberimizde.

Öncelikle Uber fikrinin nasıl ve nerede ortaya çıktığına bir göz atalım. Resmi kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Travis Kalanick ve Garrett Camp, 2008 yılında Paris‘te karlı bir havada taksi bulmakta sorun yaşarlar. Bu  durum akıllarına Uber fikrini getirir. Bir tuşa dokun ve bir araç bul.

Uber‘e metropol şehirlerde premium sedan araç talep etme uygulaması da diyebiliriz. Böylelikle bulunduğu şehrin ulaşım imkanlarını ve ulaşım yapısını da tamamiyle değiştirmekte.

Peki Uber nasıl işliyor ? Bu nasıl bir sistem ?

Uber uygulaması ile aracınızı seçiyorsunuz. Birkaç dakika içerisinde aracınız ayağınıza kadar geliyor. Tabii bu sürede siz varış konumunuza göre ödeme yapacağınız tahmini tutarı öğrenme imkanına da sahip oluyorsunuz. Varış noktanıza geldiğinizde ise kredi kartıyla ödeme gibi bir lüks ile karşılaşıyorsunuz. Ayrıca yolculuk tamamlanınca sürücüyü puanlandırma imkanına da sahip olmuş oluyorsunuz.

Uber ile aracıyla para kazanmak isteyenler para kazanmanın yeni bir yoluna kavuşurken, şehirler için de yerel ekonomide bir hareketlilik oluşturmuş oluyorsunuz.

Uber şuanda 544 şehirde aktif bir şekilde hizmet vermekte. Türkiye‘de ise sadece İstanbul‘da kullanılabilir durumda. Uber ile ilgili daha fazla bilgi almak veya Uber‘e kayıt olmak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

 


Bir Yorumda Bulun