Dün akşam ilerleyen saatlerde Twitter’da #ufoattacktoturkey hashtagini görenler büyük şaşkınlık yaşadı. Peki #ufoattacktoturkey hashtagi nereden çıktı, aslı ne? İşte detaylar…

Twitter‘da pazar akşamı başlatılan #ufoattacktoturkey hashtagi kullanıcılarda şaşkınlık yarattı. Birçok twitter kullanıcısı, bulundukları şehirlerde çekilmiş gökyüzü fotoğraflarını #ufoattacktoturkey hashtagi altında paylaşarak ülkemize bir UFO saldırısı yapıldığını ifade etti.

Paylaşılan gökyüzü fotoğraflarında 5 farklı nokta beliren ışıkları UFO olarak gösteren kullanıcıların troll çalışması gayet başarılıydı. Photoshop tekniğiyle gökyüzüne yerleştirilmiş UFO şeklindeki noktalar bazı kullanıcılarda bir anlık tedirginlik yaşattı.

İŞTE DÜN GECE ATILAN O TWEETLER

ASLINDA BÜYÜK BİR GOYGOYMUŞ!

İşin aslı çok geç olmadan ortaya çıktı. Facebook’taki Interrail Türkiye sayfasının goygoy alanı olarak nitelendirilen GoygoyRail sayfası tarafından başlatılan bu troll Twitter da TT listesinin zirvesine oturmayı başardı. Böylelikle GoygoyRail ekibi, yalan haberlerin sosyal medya üzerinden ne kadar hızlı yayıldığını da göstermiş oldu.

goygoyrail


Bir Yorumda Bulun