Türkiye sosyal medyada kaç saatini harcıyor? İşte Türkiye’nin sosyal medya verileri…

Aslında Sosyal Medya meselesi sadece ülkemiz değil, global bir mesele halinde. Dünya’da hayli fazla kullanılıyor oluşu, ülkemizde de durumun öyle olduğunu işaret etmekte. We Are Social 2017 verilerine göre Türkiye’ de nüfusun %60’ı gününün 3 saat 1 dakikasını Sosyal Medya kullanarak geçirmekte. Bu oran yaklaşık olarak 48 milyon insan demek.

Bu 48 milyonluk kitlenin ise %87′ si düzenli olarak internete girmekte. İnternete girdiği bu online zamanda 6 saat 46 dakika geçirmekte. Bu 6 saat 46 dakikanın ise 3 saati Sosyal Medya platformlarında geçmekte.

En çok kullanılan platform ise %57 ile YouTube, %56 ile Facebook ve %45 ile Instagram oldu. İnternetin gün geçtikçe erişilebilir olması, ülkemiz ve Dünya insanlarını daha fazla online durumda bulunmasını tetiklemekte. Artık sadece evimizdeki bilgisayarda değil, işimizde, yolda yürürken elimizdeki cihazda, yolculuk ederken kullandığımız otomobilde dahi internet vazgeçilmezimiz olarak öne çıkıyor. Sosyal Medya ise internetin süslü bir kıyafeti diyeceğimiz platformlardan oluşmakta ve internetin önemli bir bölümünü kapsamakta.


Bir Yorumda Bulun