Studio Backstage tarafından geliştirilen Grim: Mystery of Wasules, 24 Ekim’de Steam’deki yerini aldı.

Eskişehir’de bulunan Studio Backstage tarafından geliştirilen hikaye odaklı oyun Grim: Mystery of Wasules, 24 Ekim itibariyle Steam mağazasındaki yerini aldı. Birinci şahıs kamerasından yönetilen oyunun kahramanı ise Oswald GRIM.

GRIM: Mystery of Wasules’in Konusu

Dunia’da bulunan 5 büyük krallıktan ikisi olan Dreaborg ve Glimor arasında 10 yıl süren bir savaş yaşanmıştır. Dreaborg’un zaferiyle sonuçlanan savaşta Glimor fethedilmiştir. Sorunsuz geçen 4 yılın ardından Dreaborg’un fethettiği Glimor topraklarında bulunan Wasules vilayetinde gizemli ölümler baş göstermiştir.

Yaşanan olayların ardından Dreaborg Hükümdarı Owen Grim, genç bir bilgin olan kardeşi Oswald Grim‘i bu gizemli olayları araştırması için eski Glimor topraklarında bulunan Wasules vilayetine göndermiştir. Oyunun kahramanı Oswald Grim’in Spectral State adı verilen özel güç olarak niteleyebileceğimiz bir ruh hali vardır. Kahramanımız Oswald Grim bu ruh haline büründüğünde dünyaya bakış açısı değişiyor ve farklı fısıltılar duyuyor. Bu sayede algıları daha çok açılıyor ve olayları çözmek kahramanımız için daha basit bir hale geliyor.

-Türk yapımı oyunların Steam’de yer alması hakkında neler düşünüyorsunuz?


1 YORUM

  1. Gurur duyulası. Türk yapımı oyunların Steam platformuna kadar yükselmesi güzel. Bildiğim kadarıyla Eskişehirli 5 kafadarın işi 🙂

Bir Yorumda Bulun