PlayStation 4 korsanlara daha fazla direnemedi. PS4 kırıldı.

Önceki PlayStation modelleri güvenlik konusunda çok da iddaalı değildi. Zaten tüm modeller kırılmış ve korsan oyun oynatır hale getirilmişti. Tabii bu durum Sony cephesinin ve oyun üreticilerinin moralini oldukça bozuyordu. Güvenlik açıklarına yönelik çalışan Sony, PlayStation 4 üzerinde daha titiz davrandı ve korsanlar tarafından kırılmaması için elinden geleni yaptı diyebiliriz. Piyasaya çıktığı günden bu yana korsanlara karşı direnen PS4, buna daha fazla dayanamadı.

Önceki modellerle olduğu gibi aynı kaderi paylaşan PS4 korsanlar tarafından kırıldı. Knights of the Fallen adlı grup bu konu üzerinde çalıştıklarını açıkladılar. Ayrıca PS4 üzerinde korsan oyun oynatmayı da başardılar. Ancak bu durum tüm oyunlar için geçerli değil. Grand Theft Auto VAssassin’s Creed IV: Black Flag ve Far Cry 4 oyunlarının korsan versiyonlarının PS4 üzerinde oynanabildiğini açıkladılar.

Peki korsan oyunları PS4 üzerinde nasıl oynanır?

Bunun için cihazınızın Ağustos 2017 tarihinde yayınlanmış olan 1.76 sistem yazılımına sahip olması gerekmekte. Son olarak Knights of the Fallen her oyunun korsan şekilde oynanamayacağını belirtiyor.

Dabuluve olarak korsan içeriklerin kullanılmasının karşısında olduğumuzu belirtir, sizlerin de korsanla mücadele etmeniz gerektiğini hatırlatırız. Yıllarca süren emeği, geliştirmeler uğruna harcanan milyonlarca dolar bütçeyi göz ardı etmeyin, korsana izin vermeyin.

 

 


Bir Yorumda Bulun