Nokia 8 Türkiye fiyatı ve daha fazlası…

HMD Global tarafından Londra’da düzenlenen lansmanda tanıtılan Nokia 8, Nokia’nın amiral gemisi olarak emin adımlarla ilerliyor. Türkiye lansmanının da gerçekleşmesiyle birlikte fiyatı konusundaki belirsizlik de sona ermiş oldu.

Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisinden güç alan cihaz üst seviye performans arayanlara merhaba diyor. 8 çekirdekli işlemcisi grafikler için ise Adreno 540’tan destek almakta. 5.3 inçlik 2560×1440 px çözünürlüğe sahip ekranı Corning Gorilla 5 ile koruma altına alınmış durumda. 554 ppi piksel yoğunluğuna sahip olan bu ekran tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte. 360 derece ses kayıd, çift arka kamerası, hızlı şarjı ve daha birçok özelliğiyle birlikte bu cihaz 750 dolar fiyat etiketiyle Avrupa’da satışa sunulmuştu. Ülkemiz söz konusu olunca bu rakam bir hayli büyüyor. Nokia 8’in Türkiye fiyatı ise 3299 TL.

Rekabetçi bir fiyat etiketi olduğunu söylemeden geçmeyelim. Piyasada bulunan diğer amiral gemileri ve fiyatları düşünülünce oldukça uygun fiyata sahip diyebiliriz. Bir zamanlar her hanede bulunmayı başaran Nokia, akıllı telefon pazarında istediği başarıyı yakalayamamıştı. Ancak yılmayan Nokia atılımlarına devam etmiş, son olarak Android işletim sistemli cihazlar üreterek pazarda pay kapma arayışına girişmişti. Bakalım bu mücadeleden galip çıkmayı, hiç değilse yüksek satış rakamları elde etmeyi başarabilecek mi?


Bir Yorumda Bulun