Koenigsegg Agera RS kırılması zor bir rekora imza attı. Rekoru gerçekleştirirken ise Bugatti Chiron’un rekorunu alt üst etti.

Geçtiğimiz ay içerisinde Bugatti Chiron üzerinde 0-400-0 testi gerçekleştirildi. Teste değinecek olursak otomobil saatte 0 km/s hızdan 400 km/s hıza çıkıyor ve anında frene basılarak tekrar 0 km/s hıza inmesi sağlanıyor. Tüm bu işlemin ne kadar süreceği ise aracın performansına ve frenlerinin gücüne dayanıyor.

Bugatti Chiron bu testi 42 saniyede tamamladı. Baktığımız zaman bunlar klasik otomobillerimiz için oldukça zor rakamlar olsa da Koenigsegg Agera RS için hiç te zor değil. Çünkü o 1341 beygir gücünde devasa bir motora sahip. Bu avantajı iyi değerlendiren Agera RS, Chiron’a tam 6 saniye fark atarak 36,44 saniyelik bir değer elde etti. 26 saniyede 0’dan 400’e çıkan otomobil, 9 saniyede 400’den 0 km hıza indi. Böylece yeni rekorun sahibi oldu.

Bu denemeye Bugatti cephesinden veya bir başka otomobil firmasından karşılık gelir mi bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.


Bir Yorumda Bulun