iPhone’u TV’ye bağlamanın yolları nelerdir? Bugün sizlere iPhone’unuzu kablolu veya kablosuz olarak TV’ye nasıl yansıtacağınızı anlatacağız.

iPhone‘unuzu kablolu veya kablosuz bir şekilde televizyonunuzun ekranına yansıtmanız mümkün. iPhone’unuzda bulunan resim, video ve benzeri görselleri televizyonunuza yansıtarak geniş bir açıdan izlemek istiyorsanız bu konu tam size göre. Şimdi sizlere 2 farklı yöntemle iPhone’u TV’ye bağlamayı anlatacağım.

Android Telefonu TV’ye Aktarma

Android telefonlar TV’ye nasıl bağlanır? Android telefonlar kablolu veya kablosuz olara TV’ye nasıl yansıtılır? 

iPhone’u Smart TV’ye Kablosuz Bağlama

Normalde iPhone’u kablosuz olarak TV’ye bağlamak için bir Apple TV’ye ihtiyacınız var. Fakat iOS için tasarlanan uygulamalar sayesinde iPhone’u Smart TV’ye kablosuz bağlamak mümkün.

Bunun için ilk yapmanız gereken ArkMC DLNA UpnP vb. bir uygulamayı telefonunuza indirmek olacak. Bu uygulamanın benzerlerini App Store’a “DLNA” yazarak bulabilirsiniz.

Önemli bir noktayı da belirtmek isterim; iPhone’u Smart TV’ye yansıtırken ikisi de aynı Ağ üzerinde bulunmalıdır.

iPhone’u HDMI ile TV’ye Bağlama

iPhone’u TV’ye bağlamanın en basit ve kaliteli yolu kablolu bağlantıdır. HDMI destekli bağlantılarda hem daha hızlı hem de daha net bir görüntü almanız mümkün.

Kablolu bağlantı için gerekli iki şey; Lightning Dijital AV Adaptörü ve HDMI kablosudur.

Lightning Dijital AV Adaptörü, iPhone’unuz ile HDMI kablosu arasında köprü görevi görür, bu sayede cihazınızı kablolu olarak HDMI girişi olan bir televizyona bağlayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir uygulamaya gerek yok. Görüntü almak için televizyonunuzun modunu HDMI’a getirmeniz yeterli.

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?


2 Yorumlar

Bir Yorumda Bulun