Google, iPhone’dan Google Pixel’e geçmek isteyen kullanıcılar için bir anlatım videosu paylaştı.

Google, 4 Ekim’de Pixel model telefonlarını piyasaya sürmüştü. Google, büyük ilgi gören Pixel telefonlar için iki video birden paylaştı. Müşteri memnuniyeti için güzel bir adım atan Google, “Pixel ve Pixel XL’e” geçmek isteyen kullanıcılarına bir tanıtım yaptı.

Paylaşmış olduğu videolardan birinde, “iPhone’dan Pixel’e” nasıl geçildiği anlatılıyor. Google bu sayede iPhone kullanıcılarını kendi safına çekmeyi planlıyor.

iPhone’dan Google Pixel ve Pixel XL’e Nasıl Geçilir?

Öncelikle iPhone’unuzda FaceTime ve iMessage uygulamalarını kapatmanız gerektiği bilgisi veriliyor. Geçiş işlemini gerçekleştirebilmeniz için cihazınızın en az %50 şarja sahip olması gerekiyor. Yerleşik dili İngilizce olarak kullanıyorsanız “Copy your data”yı tıklayarak cihazınızdaki verilerin tamamını görebilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için gerekli olan bir diğer şey ise “Quick Switch Adapter”.

İşte Anlatım Videosu:

Geçiş işlemini tamamladıysanız sizi bir sürpriz daha bekliyor. Google, Pixel ve Pixel XL’e geçenler için bir adaptasyon videosuyla daha karşınıza çıkıyor. Videoda “Google Assistant” için bir anlatım gerçekleştiriliyor.

İşte Google’ın Yayımlamış Olduğu İkinci Video:

 


1 YORUM

Bir Yorumda Bulun