iPhone’da nasıl radyo dinlenir? İphone ücretsiz radyo hizmeti var mı? iPhone radio uygulaması nasıl kullanılır? iPhone’da internetsiz radyo dinlenebilir mi? İşte tüm soruların cevabı bu konumuzda.

iPhone kullanıcılarının klasik sorunlarından biri de radyo uygulaması. Radyo dinleme alışkanlığına sahip birçok kullanıcısı, iPhone’da internetsiz bir radyo uygulamasının olmayışını eleştirmekte.

iPhone’da Üceretsiz Radyo Dinleme

iPhone’da birçok kullanıcının bilmediği radyo uygulaması mevcut. Apple Müzik uygulamanızın sağ alt köşesinde bulunan Radyo sekmesine dokunduğunuzda karşınıza radyo ekranı gelmekte. Bu ekran üzerinde Beats 1 isimli bölümü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Türkiye’de aktif olan Beats 1 7/24 canlı olarak yayın yapmaktadır. Ücretsiz olan Beats 1 uygulamasını kullanabilmeniz için internetinizin açık olması şart. Bu durum elbette can sıkıcı.

Apple Music Radio Nasıl Kullanılır?

iPhone’da radyo özelliğine yine Apple Müzik uygulamasının içindeki sağ alt tarafta bulunan Radyo sekmesinden ulaşabilirsiniz. 3 aylık deneme sürümü ile ücretsiz yararlanabileceğiniz bu uygulamayı 3 ayın sonunda aylık 9.99 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Evet yukarıda da anlattığım gibi iPhone’da internetsiz radyo dinlemek ne yazık ki mümkün değil.

Eğer ücretsiz bir uygulama ile iPhone’da radyo dinlemek isterseniz App Store üzerinde ücretsiz birçok radyo uygulamasını bulmanız mümkün. Tekrar belirtmek isterim ki radyo dinlemek için internetinizi harcamak zorundasınız.


Bir Yorumda Bulun