iPhone’da numara engelleme nasıl yapılır? Telefon aramaları, facetime aramaları ve mesajlar nasıl engellenir? İşte tüm soruların cevabı bu konuda.

Telefon kullanıcılarının genel sorunlarından biri de istenmeyen numaralar tarafından aranmak ve bu numaralardan mesaj almak. Peki bu numaraları engellemenin bir yolu var mı? Elbette istenmeyen numaralardan arama ve mesaj alımını engelleyebilirsiniz. Şimdi iPhone kullanıcıları için arama engelleme, facetime arama engelleme ve mesaj engellemesinin nasıl yapıldığını anlatacağım.

iPhone Numara Engelleme (Telefon Araması)

Gelen aramalar bölümüne girdiğinizde numaranın sağ tarafında bulunan ⓘ iconuna dokunun. Karşınıza çıkan sekmelerde ekranı aşağıya kaydırarak en altta bulunan “Bu Arayanı Engelle” sekmesine dokunun. İşlemi uyguladığınız numaradan artık arama bildirimi almayacaksınız.

iPhone Numara Engelleme (FaceTime Araması)

FaceTime uygulamasına girdiğinizde numaranın sağ tarafında bulunan ⓘ iconuna dokunun. Karşınıza çıkan sekmelerde ekranı aşağıya kaydırarak en altta bulunan “Bu Arayanı Engelle” sekmesine dokunun. İşlemi uyguladığınız numaradan artık FaceTime arama bildirimi almayacaksınız.

iPhone Numara Engelleme (Mesaj Engelleme)

Mesaj uygulamasına girdiğinizde engellemek istediğiniz mesajı açın ve ayrıntılara dokunun. Karşınıza gelen  seçeneğine dokunun, sekmeler ekranını en aşağıya çekin ve “Bu Arayanı Engelle” sekmesine dokunun. Bu işlemin ardından engellemiş olduğunuz numaradan mesaj bildirimi almayacaksınız.

Engellenen numaraları yönetmek için Ayarlar > Telefon > Engellenenler / Ayarlar > Mesajlar > Engellenenler / Ayarlar > FaceTime > Engellenenler yolunu izleyebilirsiniz. Bu ayarlardan engellediğiniz numaraları kaldırabilirsiniz.

 

 


Bir Yorumda Bulun