iPhone kullanıcılarının birçoğu telefon görüşmesi esnasında sesin az gelmesinden dolayı şikayetçi. Peki bu sorun nasıl düzeltilir? İşte cevabı.

iPhone’da telefon konuşması yaparken karşı tarafın sesinin az geldiğini düşünüyorsanız bu konu tam size göre. Dış mekanlarda ve hatta hafif sesli ortamlarda bile telefon görüşmesi yapmakta zorlanıyorsanız telefonunuzun ses ayarlarına bir göz atın. Öncelikle yapmanız gereken telefonunuzun sesinin tamamen açık olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer telefonunuzun ses ayarları sonuna kadar açıksa ve ses hala görüşme esnasında size çok az geliyorsa basit bir yöntemle bu sorunu halletmeniz mümkün.

Şimdi anlatacağım yöntem sizlere biraz ilginç gelebilir fakat birçok iPhone kullanıcısı telefon görüşmelerindeki kısık ses sorununu bu yöntemle çözmekte.

Yapmanız gereken bir diş fıçrası yardımıyla telefonunuzun ses çıkışlarını temizlemek. Telefonunuzda bulunan ses çıkış yerlerinde küçük delikler bulunmakta. Bu delikler zamanla toz vb şeylerle tıkanmakta. Emin olun bu durum ses giriş, çıkışlarını oldukça fazla etkilemekte. Diş fırçası ile telefonunuzun ses giriş çıkışlarını özenle temizleyin. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken konu ise ekranınızı çizmemeye özen gösterin. İşlemi gerçekleştirirken ekranınızın üzerine bir jelatin yapıştırmanızda fayda var.

Eğer bu işlemi yaptıktan sonra iPhone’unuzun hâla yeteri kadar ses vermediğini düşünüyorsanız cihazınızı teknik servise götürmenizde yarar var.


Bir Yorumda Bulun