iPhone’da ay simgesi ne işe yarar? iOS 6 ile gelen “Rahatsız Etme” özelliği nasıl çalıştırılır? İşte tüm sorularınızın cevabı bu konumuzda.

iOS 6 ile birlikte; iPhone, iPad ve iPod Touch‘lara eklenen bir özellik olan “Rahatsız Etme” özelliğine bir göz atalım.

Rahatsız Etme (Ay Simgesi) Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Adından da anlaşılacağı üzere; toplantılar, uyuma saatleri vb. durumlarda telefonunuzun çalmasını istemiyorsanız bildirimlerinizi kapatmanın kısa en kısa yolu “Rahatsız Etme” özelliğini açmaktır. “Rahatsız Etme” özelliğinin açık olduğu durumlarda telefonunuzdan bildirim sesi almazsınız ve ekranınıza bildirimler düşmez.

Rahatsız Etme Özelliği Nasıl Açılır?

“Rahatsız Etme” özelliğini açmak için öncelikle denetim merkezini açmanız gerekmekte. Denetim merkezini, ekranınızın alt köşesine dokunup yukarı doğru kaydırarak açabilirsiniz.

Denetim merkezini açtıktan sonra karşınıza çıkanikonuna dokunarak “Rahatsız Etme” özelliğini aktif edebilirsiniz.

Not: “Rahatsız Etme” özelliği açıkken “Tıbbi Kimliğiniz”de bulunan kişilerden gelen aramalar ve mesajlarda bildirim almaya devam edersiniz.

Rahatsız Etme Ayarları Nasıl Yapılır?

Cihazınızın Ayarlar bölümünden “Rahatsız Etme” özelliği ile ilgili farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu düzenlemeler ile birlikte; kimlerden bildirim almak istediğinizi, hangi saatler arasında “Rahatsız Etme” özelliğinin aktif edilmesini istediğinizi belirtebiliyorsunuz.

Bunun için yapmanız gereken: Ayarlar -> Rahatsız Etme yolunu takip etmek.

 


Bir Yorumda Bulun