iPhone ve diğer Apple ürünlerinin garanti süresi nasıl öğrenilir? Apple ürünlerinizin garanti süresi ne kadar kaldı? Bu soruların cevabını sizler için anlattık.

Teknolojik cihaz alırken en çok dikkat ettiğimiz hususlar arasında “garanti süresi” gelmektedir. Teknolojik cihazlarda karşılaştığımız problemlerin birçoğu için “teknik destek” almak zorunda kalıyoruz. Bu durum “garanti süresi” ve “teknik servis”in önemini bir nebze daha artırıyor.

Aldığımız Apple cihazlarında en az 2 yıllık garanti süresi bizleri bekliyor. Tabii bu durum sıfır cihazlar için geçerli. Peki ya ikinci el bir Apple ürünü aldığımızda garanti süresini nasıl ve nereden öğrenebiliriz? İşte Apple ürünlerinin garanti durumunu ve teknik destek süresini nasıl öğreneceğinizi sizler için anlattık.

iPhone ve Apple Marka Cihazlarda Garanti Süresi Nasıl Sorgulanır?

apple-garanti-ogrenme

  • İlk olarak Apple’ın resmi hizmeti olan “Kapsamı Denetle” sayfasına erişiyoruz.
  • Karşınıza gelen ekranda “Donanımınızın Seri Numarasını Girin” yazılı yere cihazınızın seri numarasını girin.
  • iPhone veya Apple marka cihazınızın seri numarasını öğrenmek için sırasıyla: “Ayarlar > Genel > Hakkında > Seri Numarası” yolunu izleyebilirsiniz.
  • Alt tarafta bulunan alanda ise “Lütfen Kodu Girin” yazısını göreceksiniz. Bu alana da ekranda bulunan güvenlik kodunu girin.

Karşınıza gelen ekranda cihazınıza ait tüm bilgiler Türkçe olarak sizlere sunulacaktır.

iphone-son-kullanma

“Onarım ve Servis Kapsamı” alanının altında yer alan “Tahmini Son Kullanma Tarihi” size cihazınızın garanti süresinin son gününü göstermektedir.

 


Bir Yorumda Bulun