Korsanla mücadele tüm hızıyla devam ediyor.

Meclise taşınacak olan yeni yasa tasarısı ile telif hakları koruması adı altında korsan şekilde film ve dizi yayını yapan web siteleri kapatılacak. Bunun için yeni bir merkez dahi kurulacak. Savcılık kontrolünde kurulacak olan Dijital Hak İhlalleriyle Mücadele Merkezi bu anlamda çalışacak olan merkez konumunda olacak. Kısa süre içinde meclise sunulacak yasa tasarısının, yine kısa süre içinde meclisten geçmesi beklenmekte. Böylece emek hırsızlığı son bulacak.

Merkez, internet üzerinde bulunan film, müzik, kitap ve şiir gibi emek harcanan işlerin peşine düşecek ve bu ürünlerin haksız bir şekilde yayınlanmasının önüne geçecek. Telifler ise üreticinin elinde olup, izinsiz hiçbir şekilde paylaşım yapılamayacak.

Bunlara dikkat etmeyen web sitelerinin içerikleri silinecek ve uyarı yapılmaksızın site kapatılacak. Yıllarca verilen emeklerin dijital ortamda korsan bir şekilde sergilenmesinin önüne geçmesi beklenen uygulama yakında hizmette olacak. Korsanla mücadelede tüm gelişmeler dabuluve.com‘da olacak.


Bir Yorumda Bulun