Instagram’da engel nasıl kaldırılır? Instagram’da karşılıklı engel nasıl kaldırılır?

En büyük sosyal medya mecralarından biri olan Instagram‘da geçmişte engellediğiniz birinin engelini nasıl kaldıracağınızı göstereceğiz. Özellikle karşılıklı olarak birbirini engelleyen iki kullanıcının tekrar engel kaldırması oldukça zor oluyor. İşte Instagram‘da engel kaldırmaya dair çözüm yolları.

Instagram’da Engelleme Nasıl Kaldırılır?

  • Öncelikle profilinizde bulunan Ayarlar simgesine dokunun.

  • Ayarlar menüsünde bulunan “Engellenen Kullanıcılar”a dokunun.

  • Şimdi karışınıza engellemiş olduğunuz kullanıcıların listesi çıkacak. Engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının üstüne dokunun.

  • Engellemiş olduğunuz kullanıcının profiline ulaştınız. Şimdi yapmanız gereken sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine dokunmak.

  • Son olarak karşınıza eylemlerin bulunduğu bir menü çıkacak bu menüden “Engellemeyi Kaldır” seçeneğine dokunarak kullanıcının engelini kaldırmış olursunuz.

Instagram’da Karşılıklı Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram‘da en sık karşılaşılan sorunlardan biri de karşılıklı engel yapan iki kullanıcının daha sonrasında engeli kaldıramaması. Bu durumlar karşılaşan takipçilerimiz için de bir çözüm önerimiz var.

Bu tür bir durumlar karşılaştığınızda ana mantık sizi engelleyen kullanıcının profiline ulaşmak olmalı. Çünkü engellemiş olduğunuz ve sizi engelleyen kişinin profilini arama yaparak bulamazsınız.

Ortak bir arkadaşınızdan sizi aynı fotoğraf üzerinde etiketlemesini isteyebilirsiniz. Bu sayede birbirinizin profiline ulaşabilir ve yukarıda anlattığımız şekilde üç nokta simgesine dokunarak engel kaldırabilirsiniz.

 


Bir Yorumda Bulun