Pokemon GO oyununda hangi tür pokemon, hangi tür pokemonu yener? Pokemon türleri arasındaki üstünlük nasıl? GYM savaşlarında nelere dikkat edilmeli? Sorularının cevabı bu konumuzda.

Çıktığı günden bugüne büyük bir oyuncu kitlesine ulaşan Pokemon Go’da GYM savaşları kızışmaya başladı. Peki GYM savaşlarında savaştıracağımız pokemonları neye göre ve nasıl seçmeliyiz? 

Pokemon’un CP’sinin önemi var mı?

Pokemon‘unuzun CP’sinin elbette önemi var. GYM savaşlarında yüksek CP’li pokemon kullanmanız sizler için bir artı olacaktır ama sadece CP yeterli değil. Örnek verecek olursak 400 CP’li bir ateş pokemonunu 200 CP’li bir su pokemonuyla yenmeniz mümkün ama bu savaş esnasında pokemonunuz ciddi bir hasar alabilir. GYM içerisinde birden fazla pokemon varsa diğer pokemonlarla yapacağınız savaşta pokemonunuzun yenilmesi muhtemeldir.

Pokemon GO’da Hangi Pokemon, Hangi Pokemonu’u Yener?

Pokemon Go GYM savaşlarında, pokemonunuzun CP‘si kadar türü de önemlidir. Öncelikle Pokemon GO‘da hangi türler var bir göz atalım.

Pokemon GO oyununda; Ateş Pokemonları, Su Pokemonları, Elektrik Pokemonları, Çimen Pokemonları, Toprak Pokemonları, Psişik Pokemonları, Kaya Pokemonları, Uçan Pokemonlar, Böcek Pokemonları, Dövüş Pokemonları, Buz Pokemonları, Hayalet Pokemonları, Zehir Pokemonları, Ejderha Pokemonları, Çelik Pokemonları, Karanlık Pokemonlar ve Normal Pokemonlar‘dan oluşan türler bulunmaktadır.


Bir Yorumda Bulun