Konumuz her yerde afiş olan God Of War 4.

Bildiğiniz üzere seri ilk oyunundan beri uzun uzun konuşulan, çoğu kesime göre beğenilen ve her oyununda bir öncekine nazaran eklemelerde bulunulan bir oyun . Yayınlanan görseller ve videolar üst seviye, eski oyunların en beğenilmeyen özelliği olan o kamera açısından da kurtulmuş durumda ve bu oyuncuları çok fazla heyecanlandırmakta . Benim kendi düşüncem Kratos o kadar tanrıyı öldürdükten sonra bu seride İskandinav mitolojisini ezmeye geliyor, buna hazırlıklı olun. Ayrıca yanında oğlu var bu durum aklıma, yeni seriler için yeni bir yüz mü? sorusunu getiriyor. Tanrı katilinin oğlu onun gibi mi olacak? Bunları oyun çıkınca göreceğiz. Bu konu uzun uzun konuşulacak gibi.

PlayStation 4’e özel olarak çıkacak God Of War 4‘ün 2018 yılında raflardaki yerini alması beklenirken kesin tarih bilinmiyordu. Son olarak Kuzey Amerika ve Şili PlayStation Store facebook sayfalarında yayınlanan paylaşımlarda oyunun, 22 Mart 2018’de çıkacağı öngörülüyor. Bilinmesi gereken bir diğer konu ise God Of War serisinin tüm oyunları mart ayında çıkmış olması.

Bu arada diğer seriler gibi yaratıkları sadece öldürmeyeceğiz , aslında onları bizim rahatsız ettiğimiz hissi ortaya koyulmak isteniyor; ayrıca her canavarın hikayesinin anlatılmak istendiği stüdyo tarafında belirtildi.

Eski God Of War oyunlarında % 10 motion capture, % 90 keyframe bulunmaktaydı. Yeni oyunda ise bu oran %80 motion capture ve %20 keyframe olacak bu da ek bilgi olsun oyunu heyecanla bekliyorum çıktığında alıp uzun uzun oynayıp incelemesi hakkında bir yazı daha yayınlayacağım.


Bir Yorumda Bulun