FIFA 18’deki yenilikler neler? Oyun mekaniğinde neler değişti? Tüm iyileştirmeler ve daha fazlası…

Frostbite altyapısı ile karşımıza çıkan FIFA 18, gerçek dünya ile sanal dünyayı bizlere sunuyor. Futbolcular, statlar ve daha fazlasıyla FIFA 18 gerçek dünyanın birer kopyası gibi. Özellikle son iki yılda ezeli rakibi PES’e karşı net üstünlük sağlayan FIFA serisi, bu yıl da kendini oldukça geliştirmiş görünüyor. Futbolculara yüklenen yeni hareketler ve animasyonlar ile birlikte artık topa yapılan vuruşlar daha akıcı ve göz alıcı hale geliyor. Ceza sahasına açtığınız ortalardan tutun, kafa vuruşlarına kadar bir çok seçenek kullanıcıya sunulmuş durumda. Bu daha fazla seçenek ve daha fazla çeşitte goller atmak demek. Ayrıca açılan ortalarda futbolcuların topla buluşması da iyileştirilen bir diğer özellik.

Gerçek Oyuncu Hareketi Teknolojisi ile oyuncuların hareketleri ve karakterleri daha da belirgin hale geliyor. Bu demek oluyor ki artık Cristiano Ronaldo’nun veya Lionel Messi’nin oyun içindeki hareketleri tıpkı gerçek dünyadaki gibi olacak. Bu durum kendinizi oyuna kaptırmanıza neden olabilir.

Yeni oyucu pozisyonları ve taktikler ile takımınızı istediğiniz gibi sahaya dizebileceksiniz. İsterseniz hazır formasyonları kullanarak da takımınızın yayılımını ayarlayabilecekken bunu Dünya’nın en iyi kulüplerinin kullandığı dizilimleri kullanarak da yapabileceksiniz.

Gerçekçi diyorduk ya işte bunun anlaşılacağı en önemli yerlerden birisi de oyun içerisindeki stadyum atmosferi. Güneş konumundan, saha kenarı süslemelerine, maç sunumundan pankartlara kadar herşey gerçek dünyaya olabildiğince benzetilmiş durumda. Gol attığınızda özgün tezahüratlari ile kendinizi iyi hissedin hatta sevincinizi taraftarlarınızla paylaşın. Hepsi sizin elinizde.

PES mi? FIFA mı? Seçimlerinizi ve sebebini yorumlarda belirtebilirsiniz.


2 Yorumlar

  1. Kesinlikle FIFA, daha gerçekçi. Oynanış açısından daha zor ve kaliteli. PES’te tek adamla gidebilirken FIFA’da pas trafiğini sağlamak zorundasın. PES zaten FIFA’ya benzetmeye çalışıyor artık.

Bir Yorumda Bulun