FIFA 18 kırıldı mı?

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan FIFA 18, daha 3 gün geçmeden korsana yenik düştü. Frostbite oyun motoru ile daha da gelişen oyun PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC sürümleri ile birlikte oyun severlerin karşısına çıkmıştı. Herşey yolunda gidiyordu ki son gelen haberler EA Sports’u üzdü.

Son yıllarda oldukça üzerinde durulan korsan oyun sorunu, EA Sports’un da gündemideydi. Hatta bu yıl FIFA 18‘i korumak adına Denuvo ile iş birliği yapsa da FIFA 18, Steampunks isimli korsan grup tarafından kırıldı ve torrent sitelerinde boy göstermeye başladı.

Korsan, sadece FIFA veya EA Sports için değil, tüm oyun sektörü ve hatta sinema sektörü için de tehdit. Yıllarca süren geliştirmeler ve verilen emekler, haksız bir şekilde yasa dışı yollarla türetiliyor ve bu durum üreticileri zor duruma sokuyor. Biz de yapılan korsan faaliyetler karşısında olduğumuzu belirtir, bu tür faaliyetlerin bir an önce önüne geçilmesini isteriz.


1 YORUM

  1. Bizde korsana karşıyız da dün fiyatına baktım mediamarkt’ta 359tl diyor internet sitelerinde en ucuz fiyat 214tl bu fiyatlar yerine ver 100-150tl arası bir fiyat millet alsın orijinal oynasın. geçen sene ben fifa17 yi satın aldım ucuz fiyata. şuan kimse kusura bakmasın 214 tl verecek kadar zengin değilim.

Bir Yorumda Bulun