Facebook hesabınızı kalıcı olarak silme rehberi.

Facebook hesabınızı bir daha açılmamak üzere kapatmak isteyebilirsiniz. Bu mümkün. Oldukça da basit bir şekilde facebook hesabınızı bir daha açamamak üzere silebilirsiniz. Detayları yazımızda.

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için öncelikli olarak Facebook’ta kullandığınız uygulamaları silmeniz gerekmekte. Facebook Uygulamalar‘a erişmek ve silmek için Ayarlar sekmesine gidin. Ardından ekranınızın sol tarafında yer alan butonlardan Uygulamalar‘a tıklayın. Karşınıza Facebook’ta izin verdiğiniz uygulamalar çıkacak. Onları tek tek kaldırdıktan sonra hesabınızı silmeniz mümkün.

Hesabımı Sil

facebook-hesabini-nasil-kalici-olarak-silebilirim-resimli-anlatim.jpg

Ardından karşınıza gelen Pop-up sekmesinde gerekli boşlukları doldurmanız gerekli. Hesap silme işleminiz tamamlandıktan sonra 2 hafta boyunca hesabınıza giriş yapmamanız gerekmekte. Eğer bu süre içerisinde giriş yaparsanız Hesap Silme işlemini baştan yapmanız gerekecektir.

Hesap Silme işleminiz sonrasında hesabınıza bağlı tüm Facebook sayfalarının kapanacağını unutmayın. Facebook sayfalarınızın faaliyetine devam etmesini istiyorsanız ikinci bir yönetici eklemeniz gerekmekte. Ayrıca hesabınız silindikten sonra tekrar getirmek mümkün olmayacaktır.

 


Bir Yorumda Bulun