4K ekranlı kişisel sinema deneyimi sunan Cinego ve özellikleri.

Vadettikleriyle emsallerinin önüne geçen Cinego, ABD’nin San Francisco eyaletinden bizlere merhaba diyor. Tasarımsal olarak göze çarpan ilk özellik, Cinego modülünün tıpkı Virtual Reality yani Sanal Gerçeklik gözlükleri gibi kullanılıyor oluşu. Ancak Cinego‘da amaç biraz farklı. Cinego‘nun hedefi kişilerin istedikleri içerikleri rahatlıkla izleyebilmesi.

Cinego‘nun içerisinde bulunan 2 adet 1920×1080 px çözünürlükteki Full HD ekran sayesinde bu mümkün oluyor. Firmanın ürüne 4K demesinin sebebi ise ekranların sahip olduğu piksel yoğunluğuna bağlanmakta. 3147ppi inç başına verilen piksel oranı firmanın cihazı 4K olarak lanse etmesine ortam oluşturmakta.

Bu piksel yoğunluğunu gerçek hayat ile karşılaştıracak olursak, 3147ppi sinemadan 3 kat, televizyondan 20 kat ve iPhone X’den ise 7 kat keskin bir görüntü demek oluyor. Aynı zamanda Cinego‘nun ekranı 3D desteği de sunmakta.

32 GB dahili hafızası micro SD veya USB bağlantısı ile etkin bir şekilde kolaylıkla kullanılabilmekte. Ayrıca 4,5 saatlik batarya ömrü de işinizi oldukça kolaylaştıracak. Eğer gözleriniz bozuksa ve gözlük kullanıyorsanız bu da sorun olmaktan çıkmakta. Zira ürün -8 miyop ile +2 hipermetropa kadar ayarlanabilmekte.

cinego ile ilgili görsel sonucu

Cortex A7 işlemcisi kullanan cihaz sadece 200 gramlık ağırlığı ile kolay taşınabilir olduğunu kanıtlar nitelikte. 449 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkan Cinego büyük merak uyandırmakta.


Bir Yorumda Bulun