Çin’de bir ayakkabı firması Instagram’da yayımlattığı reklamlarla büyük ilgi topluyor.

Günümüzde sosyal medya reklamlarının büyük bir etkiye sahip olduğu herkes tarafından bilinmekte. Özellikle son zamanlarda yaygınlaşan Instagram hikaye modundaki reklamlar herkesin dikkatini çekmekte.

Çin’de bulunan bir ayakkabı üretim firması Instagram‘da akıl dolu bir reklam yayımlattı. Kaiwei Ni, Instagram kullanıcılarını hiçbir baskı altında bırakmadan kendi sitelerine yönlendiren reklamla, tasarımın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaiwei Ni markasının reklamına baktığınızda 3 farklı ayakkabı modelinin alt alta sıralandığı görülmekte ama reklamda asıl dikkat çeken ekranın üzerindeki saç teli.

Gördüğünüz gibi ekranınızda sanki bir saç teli varmış gibi görünüyor. Bu durum, kullanıcıları saç telini ekrandan almak için ekrana dokunmaya zorluyor. Ekrana dokunduğunuzda ise saç telinin aslında görselde bulunduğunu fark ediyorsunuz. Tabii iş işten çoktan geçmiş oluyor. Çünkü ekrana dokunduğunuzda reklamın yönlendirmiş olduğu Kaiwei Ni resmi sitesine giriş yapmış oluyorsunuz.

Bu efsane fikir ile binlerce Instagram kullanıcısını sitesine çekmeyi başaran Kaiwei Ni, sosyal medyada da adından bir hayli söz ettiriyor. Peki Kaiwei Ni‘nin yayımlattığı bu reklam Instagram reklam politikalarına uyuyor mu? İnsanları reklama tıklamaya teşvik ettiği kesin ama herhangi bir zorlama da yok.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 


Bir Yorumda Bulun