Bitcoin’in geleceği hakkında oldukça fazla teori ortada. Yok olacağı veya yaygınlaşacağına dair farklı görüşler mevcut.

Son günlerde Bitcoin oldukça popüler olmaya başladı. Dolayısıyla da popüler olan hemen hemen her konu gibi Bitcoin hakkında da pek çok spekülasyon ortaya atıldı. Ortaya çıkan son görüşlere göre Bitcoin’in geleceği çok parlak. Sanal para denilince akla gelen ilk para birimi olmayı başaran Bitcoin, yapılan bir araştırmaya göre 14000 dolar seviyelerine erişecek. Bu hafta başında ise Bitcoin 8000 dolar civarında seyretmekteydi.

Kısa dönemde bu derece farklılıkların tahmin edilmesi, uzun dönemde yaşanacaklara dair de ipuçları vermekte. Uzun dönem tahminler 1 Bitcoin‘i tam tamına 60000 dolar seviyesinde görmekte. Kulağa oldukça fazla geliyor. Diğer taraftan 2010 yılında aramıza katıldığı zaman değeri 1 dolar dahi olmayan bu sanal para biriminin, 7 yılda kat ettiği yol hayli şaşırtıcı.

Bu açıdan bakacak olursak 7 yılda 8000 dolar seviyesine ulaşan ve değerini katlayarak yoluna devam eden Bitcoin‘in 2022 yılı tahminleri çok da şaşırtmasa gerek. Çalkantılı piyasası her an değerinin yükselmesine yol açabileceği gibi, bir anda çökmesine de neden olabilir. Peki sizce Bitcoin’i gelecekte ne bekliyor?


Bir Yorumda Bulun