Avuç içi tarama teknolojisinin patenti Samsung‘da.

Akıllı telefonların yaygın hale gelişi ile birlikte gündeme gelen güvenlik ve gizlilik konusu geliştiricileri harekete geçirdi. Parmak izi okuyucular, İris tarayıcılar ve Face ID derken şimdi de Avuç İçi Tarayıcı ortaya çıktı.

Bilim kurgu filmlerinde tanık olduğumuz teknolojilerin bir bir gerçekleştiği günümüzde yeni gündem konumuz ise Samsung’un almış olduğu patent. Peki avuç içi tarayıcı bizleri koruyabilir mi? Yorumlarınızı aşağıya belirtirseniz seviniriz.

Tıpkı parmak izimiz veya yüzümüz gibi avuç içlerimiz de bizleri birbirinden ayıran birçok özelliğe sahip. Bu durumun farkında olan Samsung ise boş durmuyor ve harekete geçerek Avuç İçi Tarama patentini alıyor.

Kameraya veya sensöre avuç içinizi göstermeniz yeterli olacak şekilde geliştirilen sistemin tek eksi yönü diğer güvenlik önlemlerine göre kullanışlı olmayışı. Sonuçta Touch ID veya Face ID ile saniyenin altında bir hızda kilit açmanız mümkünken, bu geliştirmenin ne gibi artısı olacak bilemiyoruz.

Samsung‘un bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağı ise henüz belli değil. Mobil cihazlarda olmasa da farklı cihazlarda kullanılabileceği de bir ihtimal.

 


Bir Yorumda Bulun