Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan‘dan yılın son gününde önemli açıklamalar geldi. Osman Gazi Köprüsü geçiş ücreti ve Adil Kullanım Kotası (AKK) ile ilgili açıklamalar yaptı.

Dünya‘nın en büyük köprülerinden olan Osman Gazi Köprüsü, geçiş ücreti ile oldukça eleştiri almıştı. Kilometre başına en fazla geçiş ücreti ödenen köprü ile ilgili de bir değişikliğe gidildi. 89 TL olan geçiş ücreti yeni yıl ile birlikte 65 TL olacak. Bu haber köprüyü kullanan vatandaşların bir hayli hoşuna gidecek gibi gözüküyor.

Teknoloji meraklılarını ilgilendiren haber ise AKK yani Adil Kullanım Kotası ile ilgili. Bu konuda açıklaması bekleniyordu zaten. Geçtiğimiz aylarda BTK tarafından da Adil Kullanım Kotası‘nın 31 Aralık 2018 tarihinde kaldırılacağı açıklanmıştı. Bunun üzerine bakan Ahmet Arslan 2018 yılında Adil Kullanım Kotası‘nın kaldırılacağını açıklaması, bu gelişmenin bir netlik kazanmış olduğunu göstermekte. Umarız yeni yılın sonunu beklemeden bir an önce bu uygulama kaldırılır ve kullanıcılar rahata kavuşur.

 


Bir Yorumda Bulun